Chystáte sa vytvoriť svoj prvý diamantový obraz?

Neviete, ako začať a čo budete potrebovať?

Diamantové maľovanie začíname

Názov diamantové maľovanie je veľmi pútavý a môžeme si pod ním predstaviť úplne niečo iné, ako je v skutočnosti. Nedostatok informácií nás môže pomýliť. Diamantové maľovanie je zábavná a jednoduchá remeselná činnosť, pri ktorej vytvárame krásne umelecké dielo, plné farieb a obrazov.

Na vytvorenie obrazu potrebujete súpravu na maľovanie so všetkým príslušenstvom. Vaša úloha je nalepiť živicové kamienky na plátno. Plátno je potiahnuté kvalitným a pevným lepidlom. Každý kamienok lepíte na určité miesto, označené symbolom, ktorý patrí len jednej farbe. Takto bez problémov určíte správne miesto, kam kamienok prilepiť.

Na začiatku sa vám možno bude zdať táto činnosť trochu náročná, všetky tie farby a symboly, sa vám môžu zdať trochu mätúce. Je to však veľmi jednoduché, stačí ak dodržíte určité kroky a postupnosť a pôjde vám to veľmi ľahko.

Všetko čo budete potrebovať na diamantové maľovanie, vám dodáme spolu s obrazom a podrobným návodom, ako obraz vytvoriť.

Čo je súčasťou balenia

  • Plátno s potlačou a s lepivým povrchom, chránené priľnavou priesvitnou fóliou

  • Kamienky rozdelené v balíčkoch podľa farby a označené číslom. Kamienkov je asi o 20% viac, ako budete potrebovať. Takže na vytvorenie obrazu je ich dostatok.

  • Bodkovacie pero – dá sa použiť z obidvoch strán na uchytenie 1 alebo 3 kamienkov

  • Miska na kamienky

  • Pinzeta

  • Lepiaci gél na uchytenie diamantových kamienkov

  • Sáčky so zipsom na otvorené kamienky

Kompet balenie

Diamantový obraz 

Obrazy sú vytvorené z vysoko kvalitných ekologických materiálov.

Plátno

Základom je plátno, ktoré je jemné a mäkké, vyrobené z bavlny, bez prifarbovania. Je nepremokavé a odolné.

Jemné plátno je výhodou, pretože po rozbalení ho nemusíte zaisťovať po okrajoch (ako pri obyčajných plátnach, ktoré sa po rozbalení rolujú naspäť a zle sa s nimi pracuje), zostane vystreté a vy môžete hneď začať s tvorením.

Diamantové kamienky

Kamienky majú priemer 2,8 mm a sú narezané s 24 hranami, čím lepšie odrážajú svetlo a vytvárajú 5 D efekt diamantového lesku.

Sú vyrobené z prírodnej živice stromov a prifarbované ekologickými a šetrnými farbami.

Lepidlo na plátne

Lepidlo je bezpečné, ekologické, netoxické. Neznečisťuje životné prostredie a neuvoľňuje žiadne dráždivé vône.

Lepidlo nevysychá a ani časom nestráca svoju viskozitu. Je veľmi pevné a ani po dlhom čase kamienky neodpadnú. Je nalievané na plátno a nevytvára vzduchové bubliny.

Plátno na diamantoré obrazy
Diamantové kamienky detail
Diamantové kamienky

Návod na použitie

1.

Návod na použitie 1

Rozložte si plátno. Na boku je vzorkovník farieb, kde je každá farba označená určitým symbolom.

2.

Návod na použitie 2

Kamienky sa prenášajú na plátno pomocou bodkovacieho pera a jemne lepivého gélu (ružový štvorček), ktorý naneste do pera. Vložte okrúhly koniec pera do lepivého gélu a dobre zatlačte, aby sa gél dostal do pera.

3.

Návod na použitie 3

Nachystajte si  plastovú misku, do ktorej si nasypete kamienky. Vyberte si jednu farbu a vysypte ju do misky.

4.

Návod na použitie 4

Odhrňte z plátna priesvitnú fóliu v mieste, kam idete kamienky naliepať. Neodstraňujte ju úplne, aby ste ju mohli dať naspäť a chrániť nedokončené časti plátna, pred nečistotami. Plátno je pokryté silným a pevným lepidlom, dávajte pri naliepaní kamienkov pozor, aby ste nechytali lepivú časť rukami alebo odevom. Otočte si plátno tak, aby ste sa opierali o plátno v mieste, kde je chránené fóliou.

Zoberte kamienok pomocou pera (kamienok sa na pero prilepí) a preneste ho na plátno, na symbol, ktorý patrí k farbe kamienka. Kamienky priliepajte na plátno, rovnou plochou časťou. Vypuklá strana s hranami je nalepená na bodkovacom pere.

5.

Návod na použitie 5

Ak náhodou prilepíte kamienok na nesprávne miesto, pod  symbol inej farby, odstráňte ho pinzetou a prilepte tam, kam patrí.

Súčasťou balenia sú aj zip sáčky, do ktorých môžete nasypať kamienky, ktoré vám ostali v miske. Budete ich potrebovať na naliepanie v inej časti obrazu, kde sa nachádza príslušná farba. Nezabudnite si zip sáčky označiť príslušným symbolom, ktorý k tej farbe patrí.

6.

Návod na použitie 6

Po dokončení kamienky jemne zatlačte rukou, aby sa dobre prilepili.

Na lepšie priľnutie kamienkov k lepidlu, môžete použiť kuchynský valček. Prikryte hotový obraz priesvitnou fóliou, položte valček na obraz a jemne pritlačte. Prechádzajte valčekom po obraze, aby sa kamienky lepšie prilepili a dostali sa na svoje miesto.

Na čo si treba dať pozor

Lepidlo je ekologické a riediteľné vodou. Treba dať pozor, aby ste plátno neobliali vodou, inak lepidlo prestane lepiť. Ak sa vám stane, že vám padne zopár kvapiek, treba ich hneď utrieť.

Chráňte ešte nenalepené miesta priesvitnou fóliou, pred nečistotami a prachom, aby sa zachovala čistá plocha lepidla na nalepenie diamantových kamienkov.