Aké kamienky si vybrať? Okrúhle alebo štvorcové?

Trh nám ponúka rôzne typy obrazov s rôznymi tvarmi diamantových kamienkov. Výrobcovia ponúkajú diamantové kamienky okrúhle, štvorcové, kryštálové, malé, veľké alebo špecifických tvarov.
Kryštálové diamanty sú súčasťou obrazov, ktoré sú väčšinou kombinované. Čiže časť obrazu je namaľované plátno, doplnené diamantovými kamienkami pre efekt a zvýraznenie lesku.
Naša ponuka zahŕňa živicové diamanty okrúhleho alebo štvorcového tvaru.
Aký je medzi nimi rozdiel? Čo si vybrať?
Nemôžeme povedať, či je jeden lepší ako druhý. Každý má svoje prednosti a aj nedostatky.
Naše diamantové kamienky majú 24 faziet a vytvárajú 5D efekt, čím je odlesk svetla intenzívnejší.
Výhodou okrúhlych kamienkov je, že sa ľahko vyberajú a môžete ich nalepiť v akomkoľvek smere. Diamantový obraz je oveľa rýchlejšie hotový, pretože sa nemusíte tak sústrediť a premýšľať, aby ste nalepili kamienok v správnom smere.
obrazy s okrúhlymi diamantovými kamienkami sú vhodnejšie pre začiatočníkov, ktorý s diamantovým maľovaním začínajú.
Nevýhodou okrúhlych diamantových kamienkov je, že medzi mini zostávajú malé medzery. Tým, že sú okrúhle, nedokážu sa úplne spojiť a vyplniť celý priestor obrazu.
Okrúhle diamanty môžu byť vhodnejšie skôr pre väčšie a veľké obrazy. Pri malých rozmeroch, sú medzery viditeľnejšie, ale je to len detail viditeľný zblízka. Ak ich však zavesíte na stenu, z diaľky sa stávajú nepostrehnuteľné, pretože medzery sú kompenzované farbou pozadia plátna.
Okruhle-kamienky-blog

Typy na zarámovanie

Ak vezmeme pri rámovaní obrazov do úvahy medzery medzi kamienkami, môžeme skôr odporúčať zarámovanie za sklo. Čiže drevené rámy alebo clip-fix rámy. Dôvodom sú prach a nečistoty, ktoré sa môžu dostať do medzier.
Pri čistení odporúčame používať suché utierky, aby sa voda nedostala na plátno k lepidlu, ktoré je rozpustné vo vode. Mohlo by sa stať, že časom kamienky odpadnú.
Možností zarámovania a zavesenia obrazov, je viac a záleží len na vás, akú možnosť si vyberiete.
Ak si všimnete štvorcové diamantové kamienky, sú dva typy. Časť kamienkov má fazety (čiže hrany) rovnobežné a druhá časť ich má šikmé. Je to z dôvodu vytvorenia 5D efektu. Spolu tieto dva typy majú 24 faziet. Každý typ diamantového kamienka inak odráža svetlo, podľa toho, či má rovnobežné alebo šikmé fazety a tým sa zvyšuje odlesk svetla.
Výhodou diamantových kamienkov štvorcového tvaru je, že perfektne do seba zapadajú. Majú rovné strany, takže medzi kamienkami nezostáva žiadny prázdny priestor. Obraz je plnší a bez medzier.
Nevýhodou je naliepanie štvorcových kamienkov. Je oveľa náročnejšie na presnosť uloženia, čo môže byť nevýhodné ak nemáte s diamantovým maľovaním skúsenosti. Kamienky sa musia ukladať presne na miesto a vodorovne, aby do seba zapadli. Vytvorenie obrazu trvá o niečo dlhšie, lebo ukladanie kamienkov je pomalšie.
Štvorcové diamanty sú vhodné aj pre malé obrazy, pretože do seba presne zapadajú a nenechávajú medzery.

Tip na zarámovanie

Môžete využiť drevené rámčeky zo sklom alebo Clip – fix rámy.
V prípade štvorcových diamantov je možností na zarámovanie viac. Môžete využiť tvrdené dosky alebo podložky, na ktoré pripevníte pripevníte plátno zozadu a môžete ho zavesiť. Sú to o niečo lacnejšie alternatívy, ale sú náročnejšie pre domácich majstrov.
Aké sú vaše obľúbené diamantové kamienky? Máte svoje skúsenosti a postrehy? Napíšte nám.

Aké kamienky si vybrať? Okrúhle alebo štvorcové?