Čo je diamantové maľovanie NADIRAH

Diamantové maľovanie NADIRAH je forma mozaiky, ktorá je vytváraná naliepaním živicových kamienkov, na vopred pripravené a lepidlom potiahnuté plátno.

Konečný výsledok je nádherné lesklé umelecké dielo, ktoré vytvárate sami.

Diamantové maľovanie je vo svete veľmi populárne a to z viacerých dôvodov.

Rovnako ako puzzle alebo omaľovánky pre dospelých, je diamantové maľovanie hobby, no zároveň má viac výhod pre duševné, emocionálne a intelektuálne zdravie. Je to činnosť, ktorá odbúravá stres a umožňuje vašej mysli potrebný relax a odpočinok.

S diamantovým maľovaním môžete začať veľmi ľahko a nemusíte byť žiadny umelec s profesionálnymi schopnosťami ani nadaním na maľovanie.

Na rozdiel od iných tvorivých remesiel, nemusíte tráviť veľa času učením sa, ako obraz vytvoriť a robiť ho správne, ale naučíte sa to pri prvom tvorení a skúšaní. Je to veľká prednosť diamantového maľovania, ktorá ho robí jedinečným a zábavným.

diamantový-obraz-mačka-detail

Odbúrajte stres a úzkosť

Náš životný štýl je hektický a náročný. Práca, rodina, povinnosti. Neustále niečo riešime a na niečo myslíme.

Pri vytváraní diamantového obrazu len sedíme a dýchame. Naše telo, myseľ a emócie sa upokojujú a oddychujú.

Diamantová maľba nám umožňuje vypnúť myšlienky a mozog od iných povinností a problémov, k prítomnému okamihu, čo napomáha zmierňovať stres a úzkosť.

Je mnoho ľudí, ktorí vyhľadávajú takúto formu tvorenia, pretože im tvorivejšie expresívne formy umenia nevyhovujú. Tu sa cítia istejšie a bezpečnejšie.

Rozvíjajte myslenie

Diamantové maľovanie zapája mozog, aby sledoval postupnosť a určité vzorce, čím rozvíjame logiku a kreativitu.

Logiku využívame pri vyberaní symbolu, ktorý priradíme k určitej farbe. To stimuluje analytickú časť nášho mozgu. Keď položíme kamienok na správne miesto, aktivujeme kreatívnu časť nášho mozgu.

Začleňujeme obidve oblasti mozgu, ktoré riadia zrak a pomáhajú s koordináciou a rozvíjajú jemnú motoriku. Z tohoto dôvodu je diamantové maľovanie skvelá činnosť pre naše deti.

Zlepšujte motoriku

Dlhodobé zameranie sa na úlohu, zlepšuje úroveň koncentrácie a koordináciu oko – ruka. Kamienky majú rozmer do 2,5 mm, takže potrebná dobrá koordinácia medzi rukou a okom, aby sa kamienky umiestnili na správne miesto na plátne.

Podnecujte tvorivosť

Diamantové maľovanie stimuluje mozog v pravej hemisfére, ktorá je spojená s kreativitou. kreatívne tvorenie je skvelá forma, ktorou môžete odbúrať stres.

Pri diamantovej maľbe nemusíte byť nadaný umelec, aby ste s ľahkosťou vytvorili svoje dielo.